Szyna stalowa według normy UIC 54E1

Produkt: Szyna stalowa UIC Standard 54E1 (szyna UIC 54)
Norma: EN 13674-1 / UIC 860
Waga: 54,77 kg/m
Dostępne gatunki: R200, R260, R260Mn, R320Cr, R350HT
Długość: 12 m, 15 m, 18 m, 24 m, 36 m (dostępne długości niestandardowe)

GNEE RAIL to czołowy światowy dostawca i producent najwyższej jakości szyn UIC54 (54E1 Rail). Zaprojektowane z myślą o transporcie-ciężkim,-transporcie dużych prędkości i krajowych sieciach kolejowych, nasze szyny gwarantują wyjątkową trwałość i wydajność spawania.
Wyślij zapytanie
Czatuj teraz
Opis

Gnee Steel (Tianjin) Co., Ltd. jest jednym z najbardziej niezawodnych producentów i dostawców szyn stalowych 54e1 w standardzie uic w Chinach, obsługuje również niestandardowe usługi za niską cenę. Zachęcamy do zakupu taniej stalowej szyny uic 54e1 wyprodukowanej w Chinach tutaj z naszej fabryki.

 

Szyna Premium 54E1 / UIC54 dla nowoczesnych kolei

 

Theuic54standard jest jednym z najpowszechniej stosowanych profili torów kolejowych na świecie. Zgodnie z nowoczesną normą europejską (EN 13674-1) jest on oznaczony jakoSzyna 54E1.

 

Zaprojektowany z wykorzystaniem wysoce zoptymalizowanego profilu szyny 54e1, zapewnia idealną równowagę pomiędzy integralnością strukturalną a efektywnością-kosztową. Masa liniowa54,77 kg/msprawia, że ​​szyna 54e1 jest idealnym wyborem w przypadku średnich-do-obciążeń osi, zapewniając stabilność toru, zmniejszając zużycie-szyn kół i wydłużając żywotność infrastruktury kolejowej.

 

54e1 rail

 

Dlaczego źródło pochodzi z GNEE RAIL?

 

  • Ścisła tolerancja


Nasza zaawansowana technologia walcowania zapewnia, że ​​wymiary szyn UIC54 mieszczą się w ścisłych tolerancjach. Każda partia spełnia normy EN 13674-1 dotyczące precyzji i spójności.

 

  • Gotowy do spawania


Utrzymujemy wysoką czystość metalurgiczną przy niskiej zawartości wtrąceń i niskiej zawartości wodoru. Dzięki temu nasze szyny nadają się zarówno do zgrzewania doczołowego (FBW), jak i zgrzewania aluminiotermicznego. Rezultatem jest płynne spawanie i mniej problemów na miejscu.

 

  • Sprawdzone doświadczenie w eksporcie


Dostarczyliśmy szyny UIC54 do projektów w Europie, Azji Południowo-Wschodniej i na Bliskim Wschodzie. Każda przesyłka jest zgodna z międzynarodowymi standardami i spełnia lokalne wymogi kontroli. Otrzymujesz niezawodną logistykę i-bezproblemową odprawę celną.

 

Dane techniczne szyny UIC54

 

Wymiary szyny UIC54

 

UIC54 (znana również jako 54E1) to standardowa szyna kolejowa z płaskim-denem zdefiniowana w normie EN 13674-1 o masie 54,77 kg/m. Jest szeroko stosowany w-liniach kolejowych dużych prędkości i ciężkich, ma wysokość 159 mm, szerokość podstawy 140 mm, szerokość główki 70 mm i grubość środnika 16 mm.

 

uic54 rail

 

Profil Standard Wymiary mm Sekcja S Masa m
H B C D E cm² kg/m
54E1 (UIC54) EN 13674 – 1 159,00 140,00 70,00 49,40 16,00 69,77 54,77

 

Szyny GNEE RAIL są ściśle zgodne ze standardowym profilem szyn uic54, zapewniając 100% kompatybilność ze standardowymi nakładkami i systemami mocowania szyn.

 

Skład chemicznyProfil szyny 54e1

 

Profil szyny 54E1 (UIC54), podlegający normie EN 13674-1, jest zwykle wykonany z wysokowęglowych-gatunków stali odpornej na zużycie, takich jakR260 LubR350HT. Jego skład, zoptymalizowany pod kątem wytrzymałości, obejmuje węgiel (0,60%–0,80%), mangan (0,80%–1,30%) i krzem (0,10%–0,50%), przy niskim maksymalnym poziomie siarki i fosforu (< 0.030% ).

 

R260 Własność mechaniczna Skład chemiczny
Siła plastyczności Wytrzymałość na rozciąganie Wydłużenie Twardość C Si Mn S P H ppm O ppm
MPa kg/mm² MPa kg/mm² min HB Mniejsze lub równe Mniejsze lub równe Mniejsze lub równe Mniejsze lub równe
    Większe lub równe 880   10% 260-300 0.62-0.80 0.15-0.58 0.70-1.20 0.025 0.025 2.5 20

 

R260Mn Własność mechaniczna Skład chemiczny
Siła plastyczności Wytrzymałość na rozciąganie Wydłużenie Twardość C Si Mn S P H ppm O ppm
MPa kg/mm² MPa kg/mm² min HB Mniejsze lub równe Mniejsze lub równe Mniejsze lub równe Mniejsze lub równe
    Większe lub równe 880   10% 260-300 0.55-0.75 0.15-0.60 1.30-1.70 0.025 0.035 2.5 20

 

R350HT Własność mechaniczna Skład chemiczny
Siła plastyczności Wytrzymałość na rozciąganie Wydłużenie Twardość C Si Mn S P H ppm O ppm
MPa kg/mm² MPa +kg/mm² min HB Mniejsze lub równe Mniejsze lub równe Mniejsze lub równe Mniejsze lub równe
    Większe lub równe 1175   9% 350-390 0.72-0.80 0.15-0.58 0.70-1.20 0.025 0.020 2.5 20

 

KOLEJ GNEEskupiamy się na czystości metalurgicznej i konsystencji mechanicznej. Obydwa czynniki bezpośrednio wpływają na trwałość szyn i wydajność w terenie. Każda partia jest testowana pod kątem wytrzymałości na rozciąganie, wydłużenia i twardości.

 

Kompatybilne systemy mocowania dla szyny 54E1

 

Jako kompleksowy dostawca materiałów kolejowych,KOLEJ GNEEzapewniają w pełni kompatybilne rozwiązania w zakresie złączy i mocowania szyn, idealnie dopasowane do profilu szyny uic54.

 

🔗 [Nakładki UIC54(Pręty łączące)] :Wytrzymałe złącza szynowe z 4-otworami lub 6 otworami, dostosowane do sieci uic54.

 

Złącze szynowe UIC54 (lub 54E1) to znormalizowany,-wytrzymały system płyt stykowych używany do łączenia odcinków szyn o masie 54 kg/m, zaprojektowany zgodnie z europejską normą EN 13674-4 i UIC 860-O. Powszechnie dostępne w konfiguracjach z 4 lub 6 otworami, złącza te są stosowane w globalnych sieciach kolejowych, szczególnie w przypadku stali o wysokiej wytrzymałości, takich jak R260 i R350HT.

 

fishplate (joint bar) for UIC54 (54E1) rail

 

Parametr płytki stykowej UIC54 (54E1).
dziury Szczelina (mm) Długość (m) Waga (kg/szt.) Długość (m) Waga (kg/szt.)
4 dziury 4 580 14.34 920 22.74
6 otworów 10 630 15.6 940 22.9

 

🔗 [Elastyczne klipsy szynowe (np. SKL 14,E-Klip)] : Zaciski-wysoko naprężające do bezpiecznego mocowania szyny-do-podkładu.KOLEJ GNEEmoże opracowywać i produkować różnego rodzaju zaciski szynowe, takie jak typ E-(E1609, E1809, E1817, E2007, E2009, E2055 itp.), zaciski napinające SKL (SKL1, SKL3, SKL12, SKL14, SKL75 itp.), seria PR, zaciski Nabla, zacisk szynowy typu D, zacisk Fast, zacisk blokujący miernik, klips Deenik i inne standardowe i niestandardowe-klipy można dostosowywać za pomocą rysunków lub próbek.

 

product-757-301

 

Przedmiot Przybory Średnica Waga HRC Pod presją
Typ III 60Si2MnA ø18 0,80 kg 44-48 Większe lub równe 950kgf
e1809 60Si2MnA ø18 0,63 kg 44-48 Większe lub równe 950kgf
e1609 60Si2MnA ø16 0,43 kg 44-48 Większe lub równe 950kgf
e1813 60Si2MnA ø18 0,60 kg 44-48 Większe lub równe 950kgf
e2001 60Si2MnA ø20 0,80 kg 44-48 Większe lub równe 950kgf
e2007 60Si2MnA ø20 0,80 kg 44-48 Większe lub równe 950kgf
e2009 60Si2MnA ø20 0,80 kg 44-48 Większe lub równe 950kgf
e2055 60Si2MnA ø20 0,80 kg 44-48 Większe lub równe 950kgf
e2056 60Si2MnA ø20 0,80 kg 44-48 Większe lub równe 950kgf
e2063 60Si2MnA ø20 0,80 kg 44-48 Większe lub równe 950kgf
PR401 60Si2MnA ø20 0,97 kg 44-48 Większe lub równe 950kgf
PR415 60Si2MnA ø20 0,95 kg 44-48 Większe lub równe 950kgf
PR601A 60Si2MnA ø22 1,23 kg 44-48 Większe lub równe 950kgf
SKL-1 38Si7 ø13 0,53 kg 44-48 Większe lub równe 950kgf
SKL-3 38Si7 ø13 0,53 kg 44-48 Większe lub równe 950kgf

 

🔗 [Płytki do wiązania szyn i podkładki gumowe]:Podkładki-amortyzujące zaprojektowane specjalnie dla szerokości podstawy 140 mm szyny 54e1.

 

A podkładka kolejowa, zwana także gumową płytką szynową, jest zaprojektowana pomiędzy płytą łączącą szynę a stopą szyny, wykonaną z elastycznej maty poliuretanowej, która jest umieszczona pomiędzy szynami stalowymi a podkładami wiążącymi, aby chronić górę podkładu przed zużyciem i uderzeniami.

 

rail rubber pad

 

HDPE

NIE. Parametr techniczny Jednostka Wymagania techniczne Wartość
1 Gęstość g/cm3 0.95-0.98 0.95
2 Wytrzymałość na rozciąganie MPa Większe lub równe 19 19
3 Wydłużenie % >80 150
4 Temperatura topnienia stopień 170-190 190
5 Rezystancja izolacji Ω Większe lub równe 1×1010 3.5 ×1010
6 Twardość A Większe lub równe 98 98(A)

 

EVA: Polietylen 80%, octan winylu 20%

NIE. Parametr techniczny Jednostka Wymagania techniczne Wartość
1 Gęstość g/cm3 0.95-0.98 0.95
2 Wytrzymałość na rozciąganie MPa Większe lub równe 15 16
3 Wydłużenie % >500 550
4 Temperatura topnienia stopień 170-190 170
5 Rezystancja izolacji Ω Większe lub równe 1×1010 5.0 ×1010
6 Twardość A Większe lub równe 90 92(A)

 

Guma

NIE. Parametr techniczny Jednostka Wartość
1 Sztywność KN 90-130
2 Twardość Shore’a A stopień 72-80 stopni
3 Opór elektroniczny Ω Większe lub równe 106
4 Wytrzymałość na rozciąganie przed starzeniem MPa Większy lub równy 12,5
5 Wydłużenie przed starzeniem % Większe lub równe 250


A podstawowa płyta łącząca, zwana także płytą podeszwową lub płytą bazową, to kawałek płyty wykonany ze stali, stosowany pomiędzy szynami a podkładami podkładowymi w celu powiększenia obszaru styku łożyska i utrzymania szyny we właściwym rozstawie przez cały czas.

 

rail tie plate

 

Nazwa produktu Typ Proces Tworzywo
Płyta krawatowa Pojedyncze ramię Walcowane, kucie, odlewanie QT450-10,20#,35#itp
Podwójne ramię
Podwójne płytki do wiązania z haczykiem
Płytki mocujące do bezpośredniego mocowania

 

💬 Potrzebujesz kompletnego rozwiązania torowego? [Skontaktuj się z naszymi inżynierami, aby uzyskać ofertę pakietu.]

 

GNEE RAIL eksportuje 130 ton kolei 54E1 do Wietnamu

 

Firma GNEE RAIL pomyślnie wyeksportowała 130 ton szyn 54e1 do Wietnamu. Dostarczony gatunek materiału toR350HT, wybrany ze względu na wysoką twardość i odporność na zużycie pod dużym obciążeniem osi.

 

Certyfikat testu młyna profilu szynowego 54E1:

 

MTC UIC54 Rail

 

 

MTC 54E1 RAIL

 

Kontrola produktu – weryfikacja każdej partii

 

Przed wysyłką przeprowadzamy pełną kontrolę każdej partii. Dokładność wymiarowa jest sprawdzana w stosunku do wymiarów szyny uic54, aby zapewnić kompatybilność ze standardowymi elementami torów. Jakość powierzchni, prostota i wykończenie końcowe są weryfikowane-na miejscu. Potwierdzono, że każdy profil szyny 54e1 jest zgodny ze specyfikacjami profilu szyny uic54, gwarantując stałą geometrię od końca do końca.

 

GNEE RAIL's Factory

 

Certyfikaty – SGS, TSI i nie tylko

 

Wspieramy nasze przesyłki raportami-z inspekcji stron trzecichSGSna żądanie. Zapewnia to klientom niezależną weryfikację składu chemicznego, właściwości mechanicznych i zgodności wymiarowej.

 

GNEE RAIL SGSGNEE RAIL SGS

Nasza szyna uic54 również spełnia te wymaganiaTSI(Techniczne specyfikacje interoperacyjności), potwierdzające przydatność do stosowania w europejskich-sieciach kolejowych. Certyfikaty te potwierdzają przestrzegane przez nas standardy specyfikacji szyn uic54, w tym EN 13674-1.

 

GNEE RAIL TSI

 

Niestandardowe usługi przetwarzania kolei

 

Oferujemy niestandardową obróbkę szyny 54e1. Klienci mogą zażądać precyzyjnego cięcia, wiercenia lub wykończenia końcowego, aby spełnić potrzeby projektu.

 

Klienci mogą zażądać:

 

Customized Services for UIC 54 Rail
  • Rozwiązania dotyczące cięcia-na-długość– Szyny są precyzyjnie przycinane zgodnie z wymaganymi specyfikacjami, co minimalizuje-dopasowania na miejscu.

 

  • Przygotowanie do wiercenia i mocowania– Można wstępnie wywiercić otwory-w celu dopasowania ich do systemów mocowania, co gwarantuje sprawny montaż.

 

  • Powłoki ochronne– Zabiegi antykorozyjne- wydłużają żywotność szyn w trudnych warunkach.

 

  • Zakończ przetwarzanie– Końce mogą być fazowane lub obrobione maszynowo w celu uzyskania gładszych połączeń i łatwiejszego spawania.

 

Bezpieczne opakowania i globalne rozwiązania w zakresie dostaw

 

Wysyłka długich,-ciężkich szyn stalowych jest złożona, aleKOLEJ GNEEaby było to bezproblemowe dla naszych klientów na całym świecie.

 

GNEE RAIL exports 130 tons of 54E1 rails to Vietnam
  • Bezpieczne łączenie:Szyny są wiązane po 3–5 sztuk w zestawie i mocowane za pomocą-wytrzymałych lin stalowych (średnica 12 mm, 4 paski w wiązce). Zapobiega to przesuwaniu się podczas transportu.

 

  • Transport kontenerowy dla długości standardowych:Szyny przycięte do długości 11,8 m lub 12 m pasują idealnie do standardowych kontenerów 40HQ. GNEE RAIL optymalizuje załadunek, aby zmaksymalizować przestrzeń i zminimalizować koszty transportu.

 

  • Breakbulk dla długich szyn:W przypadku szyn o długości od 18 m do 36 m używamy kontenerów-płaskich lub zbiorników luzem. Wszystkie szyny przed wysyłką otrzymują-powłokę antykorozyjną, aby wytrzymać działanie wilgoci i soli podczas transportu oceanicznego.

 

Często zadawane pytania

 

P1: Jaka jest różnica między szynami stalowymi UIC 54 i 54E1?


A:We współczesnym przemyśle kolejowym UIC 54 i 54E1 odnoszą się do tego samego profilu szyny. Termin „UIC 54” pochodzi ze starszej normy UIC 860 (Międzynarodowy Związek Kolei), natomiast „54E1” jest zaktualizowanym oznaczeniem zgodnie z europejską normą EN 13674-1.


P2: Kiedy powinienem wybrać gatunek R350HT zamiast R260 dla szyn UIC 54E1?


A: Wybór zależy od natężenia ruchu i krzywizny toru. R260 (twardość większa lub równa 260 HBW) to standardowy gatunek do ogólnych torów głównych o umiarkowanych obciążeniach. Jednakże w przypadku ostrych zakrętów,-odcinków przeznaczonych do transportu ciężkiego lub-obszarów o dużym zużyciu zalecamy R350HT (z łbem hartowanym, twardość większa lub równa 350 HBW).

 

P3: Jakie są standardowe długości dostępne dla UIC 54E1 i w jaki sposób są one wysyłane?


A:Zazwyczaj dostarczamy szyny UIC 54E1 o długości 12 m, 18 m lub 25 m.

 

Długości 12 m: idealne dla standardowych kontenerów 40-stopowych, oferujące najbardziej-ekonomiczną wysyłkę międzynarodowego frachtu morskiego; Długości 18 m/25 m: często preferowane ze względu na zmniejszenie liczby połączeń (zwiększenie stabilności toru), ale wymagają one specjalistycznych kontenerów typu Breakbulk lub Flat Rack, co może wiązać się z wyższymi kosztami logistyki. Niestandardowe długości są dostępne na żądanie, aby zminimalizować-docinanie na miejscu.

 

P4: Które systemy przytwierdzeń kolejowych są kompatybilne z szynami stalowymi UIC 54E1?


A: Szyna UIC 54E1 ma szerokość podstawy 140 mm. Jest doskonale kompatybilny ze standardowymi systemami mocowania, takimi jak klips E- (E2001/E2007), klips SKL (SKL12/SKL14) i systemy zacisków KPO. Przy składaniu zamówienia proszę podać typ podkładu (beton, stal lub drewno), abyśmy mogli dostarczyć odpowiednie płyty podstawy i podkładki szynowe pasujące do profilu 54E1.

 

Skontaktuj się teraz

 

KOLEJ GNEEwalcowane według ścisłych wymiarów szyny uic54. Każdy element spełnia normy EN 13674-1. Wykończenie powierzchni, prostość i profil są sprawdzane przed wysyłką. Nasz materiał ma niską zawartość wtrąceń i niską zawartość wodoru. Dzięki temu spawanie jest łatwiejsze — niezależnie od tego, czy używasz metod doczołowych, czy aluminiotermicznych.


Cały eksport jest poparty raportami z testów walcowni.-Dostępne są inspekcje stron trzecich, takie jak SGS. Zgodność z TSI jest również obsługiwana w przypadku projektów, które tego wymagają.

 

Skontaktuj się z namiz Twoją długością, ilością i wszelkimi wymaganiami dotyczącymi przetwarzania. Szybko się z Tobą skontaktujemy.

 

GNEE RAIL's factory

GNEE RAIL Annual Meeting 2026

GNEE RAILGNEE RAIL

rail steelsteel rail

Popularne Tagi: szyna stalowa standardowa uic 54e1, Chiny producenci szyn stalowych standardowa uic 54e1, dostawcy, fabryka